Farmaceuti posjetili Zavod za javno zdravstvo

U petak, 23.02.2018. bili smo u posjetu Zavodu za javno zdravstvo, kako bi smo se kao budući farmaceuti informirali nešto više o radu u laboratoriju. Marija Jadrušić,  dipl. ing. med. biokemije - Voditeljica Odjela za vode, u Zavodu nas je provela kroz laboratorij- gdje smo se upoznali s postupkom mjerenja krute tvari i pripravom njezine otopine u odmjernoj tikvici određenog volumena.Takodjer nas je upoznala s različitim laboratorijskim posuđem od kojih su nam neka bila poznata iz predmeta Uvoda za lab.rad, kao pipete različitih volumena, menzure, cilindri. Upoznali smo i neka nova i njihov način rada kao što su automatske birete i  automatske pipete. Zatim nam je demonstrirala pripravu razrijeđenih otopina kalijeva permanganata u četiri odmjerne tikvice različitih volumena, te smo uočili različite ljubičaste boje otopina. Na kraju smo dobili i domaći rad, da zajedno s razrednicom izračunamo koncentracije pripremljenih otopina,čime smo bili svi oduševljeni.

Učenici 1.a razreda

objavio: Vanja Bjelopera   datum: 19. 3. 2018.