Ave magister

Medicinska škola Dubrovnik danas tuguje. Prestalo je kucati jedno veliko srce. Umro je naš kolega Mladen Kristić, profesor latinskog jezika i latinske književnosti, profesor povijesti.

Ova tužna vijest, danas 25. siječnja 2021. godine, poput munje pronijela se našom školom, drugim školama, bolnicom i udaljenim krajevima gdje su se razasuli njegovi učenici. Naš Mladen bio je primjer unutarnje snage, a njegova snaga bila je u jednostavnosti, skromnosti, pristupačnosti i erudiciji. Zbog svoje strasti u pedagoškom radu, pravednosti i zauzetosti za učenike i kolege, uživao je ugled svih onih s kojima je dolazio u kontakt.

U sjećanju nam zvoni snažni Avete discipuli!…., a sa svih strana slijevaju se glasovi i odjekuju u posljednjem Ave magister!

Isus je rekao da u domu Njegova Oca ima puno stanova (Iv14,2). Dragi Mladene, čuvaj nam tamo mjesto da opet budemo zajedno!

objavio: Lana Kurtović Hartman   datum: 25. 1. 2021.

tajnistvo@dumed.hr

Učenički servis oglasi

CROATIA poliklinika

Traže se učenici za rad u Croatia poliklinici na području Dubrovačko- neretvanske županije.

Sve informacije na kontakt- Aleksandra Gluić 095/830 3661

Udžbenici 2021./2022.