TJEDAN MOZGA

Jeste li znali?

U mozgu se nalazi oko100 milijardi neurona, ali oni čine samo 10% mozga. Oko 75% mozga čini voda.

Živčani impuls iz mozga i u mozak putuje brzinom od 273, 59 km/h.

Osoba u prosjeku ima oko 12000 do 60000 misli dnevno. Od toga je 95% potpuno istih ponavljajućih misli kao dan prije.

Učenici 4. b rezreda  obilježili su ove godine Tjedan mozga poštujući sve epidemiloške odrednice. Jedna grupa učenica izradila je školski pano na temu mozga.

Većina učenika tijekom tjedna uključila se u predavanja  preko Fb stranice Tjedna mozga Rijeka.

Učenici su i sami priredili  predavanja  o mozgu, njegovoj građi i funkciji,  sa zanimljivim savjetima za održavanje zdravlja mozga ( prehrana, hobiji, ljuljačke za mozak...) koja će prezentirati  drugim učenicima na satovima RO.

Zanimljivo predavanje,  kako prepoznati probleme koje šalje mozak u trenutnom društvenom okruženju Covid-19 epidemije  održala je  psihologinja Nina Šabić-Crnogorac iz ZZJZ .

Aktivnosti Tjedna mozga osmislila je i kordinirala Marija Čupić, mag.med.techn.

objavio: Administrator   datum: 7. 4. 2021.

UDŽBENICI 2019./2020.

POPIS UDŽBENIKA ZA ŠKOLSKU GODINU 2019./2020.

*Napomena: udžbenik iz vjeronauka za prve razrede je promijenjen. Novi udžbenik je: Dođi i vidi 1: udžbenik katoličkog vjeronauka za prvi  razred srednjih škola, M.Peršić, M. Vučica, D. Vuletić, Školska knjiga