Danas učenici-sutra zaposlenici

Dana 26. travnja 2021. godine održan je sastanak sa maturantima  5.b razreda, smjer medicinska sestra/medicinski tehničar opće njege. Na sastanku su prisustvovali: ravnatelj OB Dubrovnik -Mario Bekić, pomoćnica ravnatelja za sestrinstvo-  Kristina Muhoberac i predstavnik Hrvatskog strukovnog sindikata medicinskih sestara i medicinskih tehničara-  podružnica Dubrovnik-  Ivan Večerin.

Učenici su postavljali pitanja o zasnivanju radnog odnosa u OB Dubrovnik, opcijama  rada uz studiranje te prava na subvenciju. Naše učenike, koji nemaju prebivalište na području Grada Dubrovnika, posebno je razveselila vijest da imaju pravo na mjesečnu subvenciju u iznosu od 2000 kn  od strane Dubrovačko-neretvanske županije. Budući da se cijeli svijet bori sa nedostatkom medicinskih sestara, a tako i naša država, Županija je prepoznala važnost zadržavanja obrazovanih medicinskih sestara/ medicinskih tehničara  u OB Dubrovnik te im je omogućena i subvencija stanovanja.

Sve sudionike sastanka razveselila je vijest da u razredu koji broji  25 učenika,  više od polovice učenika izrazilo je želju za ostankom u Dubrovniku i radom u OB Dubrovnik nakon što su upoznati sa svim pozitivnim opcijama koje su im na raspolaganju.

Sastanak je završio sa obostranom željom za što skorijim viđenjem jer kao što Helen Keller kaže:

"Sami možemo učiniti tako malo. Zajedno možemo mnogo učiniti. "

objavio: Administrator   datum: 28. 4. 2021.

tajnistvo@dumed.hr

Učenički servis oglasi

CROATIA poliklinika

Traže se učenici za rad u Croatia poliklinici na području Dubrovačko- neretvanske županije.

Sve informacije na kontakt- Aleksandra Gluić 095/830 3661

Udžbenici 2021./2022.