Medicinska škola Dubrovnik

Danas učenici-sutra zaposlenici

Autor: Administrator , 28. 4. 2021.

Dana 26. travnja 2021. godine održan je sastanak sa maturantima  5.b razreda, smjer medicinska sestra/medicinski tehničar opće njege. Na sastanku su prisustvovali: ravnatelj OB Dubrovnik -Mario Bekić, pomoćnica ravnatelja za sestrinstvo-  Kristina Muhoberac i predstavnik Hrvatskog strukovnog sindikata medicinskih sestara i medicinskih tehničara-  podružnica Dubrovnik-  Ivan Večerin.

Učenici su postavljali pitanja o zasnivanju radnog odnosa u OB Dubrovnik, opcijama  rada uz studiranje te prava na subvenciju. Naše učenike, koji nemaju prebivalište na području Grada Dubrovnika, posebno je razveselila vijest da imaju pravo na mjesečnu subvenciju u iznosu od 2000 kn  od strane Dubrovačko-neretvanske županije. Budući da se cijeli svijet bori sa nedostatkom medicinskih sestara, a tako i naša država, Županija je prepoznala važnost zadržavanja obrazovanih medicinskih sestara/ medicinskih tehničara  u OB Dubrovnik te im je omogućena i subvencija stanovanja.

Sve sudionike sastanka razveselila je vijest da u razredu koji broji  25 učenika,  više od polovice učenika izrazilo je želju za ostankom u Dubrovniku i radom u OB Dubrovnik nakon što su upoznati sa svim pozitivnim opcijama koje su im na raspolaganju.

Sastanak je završio sa obostranom željom za što skorijim viđenjem jer kao što Helen Keller kaže:

"Sami možemo učiniti tako malo. Zajedno možemo mnogo učiniti. "

Upisi 2022./2023.

Dragi osmaši,

pogledajte video koji će vas upoznati sa našom školom!

Medicinska škola Dubrovnik

Dostava potrebne dokumentacije za upis u jesenskom roku  (Upisnica i Svjedodžba medicine rada) obavljati će se u prostorima škole  29.8.2022. u vremenu od 9.00-13.00.

Udžbenici 2022./2023.
CMS za škole logo
Medicinska škola Dubrovnik / Baltazara Bogišića 10, HR-20000 Dubrovnik / ss-medicinska-du.skole.hr / tajnistvo@dumed.hr