Dan sestrinstva!

Dragi naši učenice i učenici,

buduće medicinske sestre i medicinski tehničari,

danas obilježavamo Međunarodni dan sestrinstva, vaš, a i naš dan. Ova izazovna vremena u kojim živimo još jednom su pokazala kako je sestrinska profesija jedan od glavnih kotačića društva i zdravstvene skrbi. Svakodnevno svjedočimo predanosti i požrtvovnosti medicinskih sestara/tehničara na prvim crtama obrane od koronavirusa.

Prisjetimo se i Florence Nightingale, začetnice modernog sestrinstva, na čiji rođendan obilježavamo ovaj dan. Svojim pristupom, organizacijom rada i obukom medicinskih sestara tijekom Krimskog rata znatno je poboljšala zdravstvene prilike i time smanjila smrtnost te tako utrla put modernom sestrinstvu.

Obrazovanje koje ovdje stječete važno je ne samo vama, već i čitavom društvu. Ono nije samo praktično i teoretsko, već  i etičko. Sutra, kada budete medicinske sestre i tehničari, u vašim rukama nalazit će briga za ljudske živote, a i životi njihovih bližnjih.

Ne zaboravite da je vaš posao iznimno važan. Uloga medicinskih sestra u određivanju kvalitete, učinkovitosti i dostupnosti zdravstvene skrbi je ključna. Također ne zaboravite da je ljudima u teškim situacijama potreban i osmjeh.

Čestamo vam Dan sestrinstva!

objavio: Administrator   datum: 12. 5. 2021.

Učenički servis oglasi

CROATIA poliklinika

Traže se učenici za rad u Croatia poliklinici na području Dubrovačko- neretvanske županije.

Sve informacije na kontakt- Aleksandra Gluić 095/830 3661