Predavanje na temu "Dojenje"

U okviru predmeta Zdravstvena njega zdravog djeteta i adolescenta, dana 19.05.2021., održano je predavanje na temu "Dojenje", a održala ga je zdravstvena voditeljica Dječjih vrtića Dubrovnik Ana Kralj, bacc. med. techn., IBCLC (c).

Imamo li pravo zvati se sisavcima?

Jeste li ikad vidjeli da životinje vode svoje mladunče nekoj drugoj vrsti na dojenje?

Priroda je znala što radi kada je kao prvu hranu za dijete odredila majčino mlijeko. Zašto?

Neka su od zanimljivih pitanja kojima je pridobila potpunu pažnju svih učenika.

Primjerima iz prakse, ali i svojim životnim primjerom, ukazala je na dobrobit i važnost dojenja.

Također je naglasila da dojenje štiti dijete za cijeli život, ali da je dojenje i dugoročno ulaganje u zdravlje žene.

Učenicima je poručila da upravo medicinske sestre/tehničari imaju značajnu ulogu u promicanju dojenja, a što je bitno za dobrobit cijele zajednice.

Satu su prisustvovali učenici 3.b razreda, smjer Medicinska sestra/medicinski tehničar opće njege. Predavanje za učenike organizirala je nastavnica Mihaela Tepšić, dipl. ms. spec. oec.

Učenici su se na kraju predavanja uključili u kampanju # Kaftrio - udah života.

objavio: Administrator   datum: 20. 5. 2021.

Učenički servis oglasi

CROATIA poliklinika

Traže se učenici za rad u Croatia poliklinici na području Dubrovačko- neretvanske županije.

Sve informacije na kontakt- Aleksandra Gluić 095/830 3661