TJEDAN SESTRINSTVA

Kad ste medicinska sestra, znate da će te svaki dan dotaknuti život ili  će život dotaknuti vas.

F. Nightingale

Školski pano na temu “Sestrinstvo 2021. izradile učenice 4. b razreda.

Pano  prikazuje  sestrinstvo kao zvanje koje traži zakonske, ljudske i nadasve etičke postavke svake medicinske sestre pojedinačno uz predano cijeloživotno učenje.

Predavanje  i radionicu  na temu “Suvremeni pristup njezi kronične rane” održala je prestavnica Stoma medicala Marina Odžak, mag.med.techn. u koordinaciji  predmetnom nastavnicom Marijom Čupić, mag. med.techn. Učenici završnih razreda MSONJ/MTONJ slušali su o  novostima u primjeni suvremenih obloga, primjere dobre prakse i najnovija znanstvena istraživanja koja potvrđuju rezultate liječenja kronične rane primjenom suvremenih obloga. Uz predavanje upriličeno je  prigodno druženje u dvorištu Škole. Predavanju  su nazočile  sve strukovne nastavnice.

Učenici završnih razreda  uključili su se u akciju  Kaftrio-udah života  koja se provodi kako bi se potaklo proizvođača lijekova Vertex Pharmaceuticals da svoje lijekove stavi na listu HZZO-a kao moguću modularnu terapiju.

Humanitarna akcija “Moja kava za Cernacolo” organizirana je za prikuplanje higijenskih paketa koji će biti distribuirani u Zajednicu Cernacolo.

Aktivnosti  tjedna sestrinstva organizirale su nastavnice članice Stručnog aktiva.

objavio: Administrator   datum: 26. 5. 2021.

tajnistvo@dumed.hr

Učenički servis oglasi

CROATIA poliklinika

Traže se učenici za rad u Croatia poliklinici na području Dubrovačko- neretvanske županije.

Sve informacije na kontakt- Aleksandra Gluić 095/830 3661

Udžbenici 2021./2022.