Dan mentalnog zdravlja

Autor: Lana Kurtović Hartman, 12. 10. 2023.

Taman kad je gusjenica pomislila da svijet prestaje, pretvorila  se u leptira.

Narodna

10. listopada obilježavamo Svjetski dan mentalnog zdravlja!

Ovaj dan obilježava se već 70 godina diljem svijeta s ciljem podizanja svijesti o mentalnom zdravlju. Cilj je promicati ideju brige o mentalnom zdravlju na jednakoj razini kao i brige za tjelesno zdravlje. U znak podrške svim osobama koje pate od različitih mentalnih poremećaja, a i s ciljem podizanja svijesti o mentalnom zdravlju, taj dan je običaj nositi zelenu vrpcu. Zelena vrpca simbolizira novi život, rast, nove početke u našim životima – našem mentalnom zdravlju.

Učenici 4.a r razreda na prigodnoj radionici  izradili su „zeleni“ dnevni plan brige za mentalno zdravlje kao poticaj vršnjacima u Školi koji je objavljen na školskom panou.

U prigodi dana mentalnog zdravlja učenici  su  nazočili  predavanju „ Kako postati i ostati mentalno zdrav“, a koje je u Studentskom centru Dubrovnik, održala psihijatrica i psihoterapeut  dr. Irena Primorac -Bošnjak.

Aktivnosti osmislila i vodila nastavnica Marija Čupić.

Više informacija o trenutnom stanju o mentalnom zdravlju u svijetu i kako pomoći na:

World Mental Health Report 2022 – Transforming mental health for all – https://www.who.int/publications/i/item/9789240050860

Udžbenici 2023./2024.
Upisi 2023./2024.

Dragi osmaši,

pogledajte video koji će vas upoznati sa našom školom!

Provjera predznanja iz Engleskog jezika odnosi se samo na učenike koji ga nisu učili u osnovnoj školi.