Projektni dan

Autor: Vanja Bjelopera, 15. 6. 2010.

Put putujem

U Medicinskoj školi Dubrovnik 29. svibnja  proslavljen je Dan škole, a četvrti put i Projektni dan koji redovito obilježavaju sve škole članice međunarodne obitelji Eko škola.

Nastava je taj dan organizirana u sklopu različitih radionica koje je ove godine povezala zajednička tema Promet.  Učenici su mogli odabrati dvije od ponuđenih osam radionica: Trgovanje ljudima (iz zdravstvene njege), Simbolika prometala u pjevanoj poeziji (iz hrvatskog jezika), Promet u Hrvatskoj kroz stoljeća (iz povijesti), Promet u Republici Hrvatskoj (iz zemljopisa), Promet- radni listići (iz biologije), Ispušni plinovi automobila- utjecaj na čovjeka (iz kemije), Promet u svemiru (iz fizike) te Aktivnosti u sportskoj dvorani (iz tjelesne i zdravstvene kulture). Učenici i njihovi profesori taj su dan putovali kroz povijest i različita područja Hrvatske, brojali prometala na dubrovačkim ulicama, učili o opasnostima i štetnim utjecajima prometa na čovjeka, pjevali, plesali, maštali o putovanjima u svemir… A  na kraju, izmoreni od putovanja, uživali u krafnama!

Martina Skvrce, prof.