ŠTO SMO JOŠ URADILI PROŠLE GODINE...

Autor: Vanja Bjelopera, 1. 9. 2010.

Stručni izlet u BIOKOVKU

Učenici 1.a  razreda smjera fizioterapeutski  tehničar- tehničarka posjetili su 25. svibnja zajedno sa nastavnicom  zdravstvene struke  bacc. med. tech. Marijom Čupić i voditeljicom vježbi iz rehabilitacije vft Anom Nenada  Biokovku - specijalnu bolnicu za medicinsku rehabilitaciju. Izlet je bio vrlo sadržajan, budući da su učenici tjekom jutra po vodstvom voditelja fizioterapije  vft  Roberta Kuzmanića  prisustvovali medicinsko-rehabilitacijskim tretmanima, a popodne je organiziran  izlet u obližnje svetište Vepric,  te pregled grada i slobodno vrijeme za kupanje. Uz pjesmu i karaoke učenici  i nastavnice otkrili su i nove talente Naše škole.

DAN SESTRINSTVA OBILJEŽEN U MEDICINSKOJ ŠKOLI DUBROVNIK

Učenici 3.b i 4.b. razreda smjera medicinska sestra –medicinski tehničar  pod vodstvonm bacc. med. tech. M. Čupić obilježili su svoj dan  Međunarodni dan sestrinstva  12. svibnja. Svoje radove i umijeća pokazali su građanima pred Palačom Sponza u Gradu. Učenici su mjerili krvni tlak građanima i  djelili letke zdravsvenoodgojnog sadržaja  koje su sami izradili na temu zdrave prehrane   i  ranog prepoznavanja i spriječavanaja bolesti modernog doba  kao što su diabetes i krvni tlak.

Ponosni na svoja znanja i umIjeća marno su i turistima objašnjavali svoje pisane uradke  i dijelili savjete.

U Školi su za tu prigodu  izradili plakat na temu profesije suvremene medicinske sestre, a u Općoj bolnici Dubrovnik organizirano je dragovoljno darivanje krvi kojem su se s radošću odazvali svi maturanti .