FRANCUSKA

Autor: Vanja Bjelopera, 28. 10. 2010.

U periodu od 29. rujna do 2. listopada 2010. Medicinska škola Dubrovnik, drugu godinu zaredom i kao jedini predstavnik Hrvatske, sudjelovala je na 11. susretu mladih Mediterana u organizaciji Centra za istraživanje mora, Nica (Le Centre de Decouverte du Monde Marin) u Villefrancheu-sur-Mer.

Tema je  bila  «Upravljanje obalnim područjem». Opširnim programom ovog skupa s brojnim radionicama i predavanjima cilj je bio probuditi svijest mlađe generacije budući da ona najviše trpi posljedice nekontroliranog razvoja, a time i nekontroliranog gomilanja otpada. Cilj je iznaći alternativna rješenja i pomoći njihovu provedbu. Zemlje sudionice ovog susreta bile su i Alžir, Cipar, Grčka, Španjolska, Italija, Izrael, Libanon, Sirija, Tunis, Turska.

Medicinska škola Dubrovnik predstavila se s projektom «Investigation of Beach Esthetics for Dubrovnik Coastline» s učenicama IV. a razreda, smjera ekološki tehničar, Matee Đurović i Lucijane Matijašević,  pod mentorstvom prof. Barbare Begović, prof. Marije Šiše i ravnateljice mr.sc. Marine Rudenjak- Lukenda.

Prezentacija je bila  veoma sugestivna i zapažena, a sudionice Susreta vratile su se ponosne i zadovoljne zbog uspješnog predstavljanja našega Grada i Domovine.

P1030463.JPG (493.58 KB)