OBILJEŽAVANJE DVADESETE OBLJETNICE DANA DUBROVAČKIH BRANITELJA

Autor: Vanja Bjelopera, 13. 12. 2011.

Učenici i nastavnici Medicinske škole Dubrovnik obilježili su dvadesetu obljetnicu Dana dubrovačkih branitelja u sklopu prigodnog programa 5. i 6. prosinca 2011.

U sklopu programa dvadesete obljetnice obilježavanja Dana branitelja grada  Dubrovnika, 5.prosinca, mala smjena Medicinske škole Dubrovnik sa svojim profesorima i mnogobrojinim građanima krenula je na križni put na Srđ. Penjući se na Srđ četrnaest postaja križnoga puta sjećali smo se tog crnog petka 6.prosinca 1991. kada su srpsko-crnogorski agresori na Dan sv.Nikole u zoru krenuli na grad i Srđ teškim topništvom i mornaricom, ubivši 19 civila, 4 branitelja i 3 vatrogasca. Oštećene su brojne građevine, spomenici, starine, kuće itd.

Križni put predvodio je dubrovački biskup Mate Uzinić moleći za sve poginule, ranjene i žive branitelje, ali i sve ljude koji su na bilo koji način nastradali od strane napadača.

Ovaj dostojanstveni hod prema križu na Srđu završio je gromoglasnim uzvikom: Grobovi im nikad oprostiti neće!

Matea Papac i  Paula Golubić, I.a