UPISI U ŠK.GOD. 2012./2013.

Autor: Vanja Bjelopera, 4. 6. 2012.

Ministar Jovanović donio Odluku o upisu u prvi razred srednje škole

31. svibnja 2012.

Ministar znanosti, obrazovanja i sporta dr. sc. Željko Jovanović donio je danas Odluku o upisu učenika u prvi razred srednje škole u školskoj godini 2012./2013. Odlukom se, među ostalim, utvrđuju broj mjesta u razrednim odjelima prvih razreda srednjih škola te rokovi upisa.

Ove godine u 1. razredu srednjih škola ima mjesta za 55.790 učenika u 2.223 razredna odjela. Od toga, 53.474 mjesta je u javnim školama.

Kao i prijašnjih godina učenici će se u prvi razred upisivati u dva roka: ljetnom i jesenskom. Ljetni upisni rok sastoji se od dva kruga. Prvi traje od 2. do 5. srpnja, a drugi od 9. do 11. srpnja. Jesenski upisni rok počinje 20. kolovoza i traje do 22 kolovoza. Cjelokupnu Odluku o upisu, strukturu i opseg upisa kao i Odluku o uvjetima za prijam učenika u učeničke domove možete pronaći  na mrežnim stranicama Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

UPISI U MEDICINSKU ŠKOLU - VIDITE POD OPŠIRNIJE!!!!!

Medicinska škola Dubrovnik upisuje po jedno odjeljenje s 28 učenika smjera:

- MEDICINSKA SESTRA/TEHNIČAR OPĆE NJEGE (trajanje 5 godina)

- ZDRAVSTVENO-LABORATORIJSKI TEHNIČAR/TEHNIČARKA (trajanje 4 godine)

Bodovni prag je najmanji broj bodova koji morate imati kako biste se prijavili na natječaj za upis. Ne možete predati dokumente ako nemate bodovni prag. Potreban broj bodova za upis ovisi o interesu učenika za upis.

BODOVNI PRAG za oba smjera je 44.

Predmeti koji se boduju:

- Hrvatski i strani jezik, matematika, biologija i kemija

Zbrojite ocjene iz navedenih predmeta (7. i 8. razreda), dodajte ocjene općeg uspjeha te dodajte 1 bod za uzorno vladanje.

Uvjet za upis je liječnička svjedodžba medicine rada, a za prijavu na Natječaj treba potvrda liječnika  koji je pratio učenika tijekom osnovnog obrazovanja o nepostojanju zdravstvenih kontraindikacija za odabrani obrazovni program.

Dodatni bodovi su navedeni  u ODLUCI O ELEMENTIMA I KRITERIJIMA ZA UPIS ZA IZBOR KANDIDATA ZA UPIS U SREDNJE ŠKOLE U ŠKOLSKOJ GODINI 2012./2013. (stranica MZOS-a).

U PRILOGU su dokumenti  za prijavu koje možete ispinuti i donijeti u Školu zbog veće učinkovitosti rada Povjerenstva za upis. Obvezan je potpis roditelja. HVALA!

NATJEČAJ ZA UPIS OBJAVIT ĆE SE  U SLOBODNOJ DALAMACIJI (u lipnju 2012. godine).

zdravstveno_lab._teh.doc (63.00 KB)
med._sestra_tehnicar.doc (62.50 KB)