SUSRET MLADIH I MEDITERANA

Autor: Vanja Bjelopera, 23. 10. 2012.

Medicinska škola Dubrovnik već je četvrtu godinu zaredom sudjelovala na Susretu mladih i Mediterana  kao jedini  predstavnik  Hrvatske.

Medicinsku školu Dubrovnik predstavljali su prof. Marija Šiša, te učenici Katija Konjuh i Marko Soldo.

Susret se odvijao u Nici, Francuska. Bio je ovo 13. susret, a rapravljalo se, kao i svake godine, o problemima zagađenja, točnije tema je bila EKO-TURIZAM.

U Francusku smo krenuli 24.rujna 2012. godine. Sletjeli smo u kasnim večernjim satima te, iako umorni, odmah krenule u šetnju.

Na Susretu smo čuli mnogo zanimljivih tema. Marko  i ja smo imali malu tremu prije početka našeg izlaganja, ali kasnije je sve bilo kako smo zamislili. Tema naše prezentacije bila je  „CRUISE TOURISM – PROSPERITY OR MENACE“ i govorila je o zamkama „kruzer turizma“. Dobili smo puno pohvala od drugih sudionika. Izuzetno smo zadovoljni jer smo bile zapaženi. Sljedeći dan išle smo u obilazak. Razgledali smo  Nicu, ali i sudjelovali na u radionicama koje su organizatori pripremili.

27.rujna bio je dan našeg povratka.  U  Grad smo došli umorni, ali sretni, zadovoljni i bogatiji za jedno predivno iskustvo.