Smotra Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Vanja Bjelopera, 6. 11. 2012.

Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje – obilježavaju se svake godine tijekom listopada u našoj Školi i to uvijek na neku prigodnu temu. Ove godine odlučili smo se za „MED I SUNCOKRET“. Svečanostima Dana kruha, uz molitvu, blagoslov i simbolično blagovanje kruha zahvaljujemo Bogu na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine kao narod i kao pojedinci bili podareni.

Ova lijepa aktivnost pridonosi potpunijem odgoju i obrazovanju za zaštitu okoliša, upoznavanju i očuvanju biološke raznolikosti Hrvatske, podizanju svijesti o ekološkoj poljoprivredi i zdravoj prehrani, a temelji se na izgrađivanju pozitivnih stavova i stvaranju pravilnog emocionalnog odnosa djeteta–učenika i prirode.

U hodniku Škole održan je prigodan program i postavljena izložba kruha i krušnih proizvoda.