Međužupanijsko natjecanje mladih HCK u Pločama 5.4.2014.

Autor: Vanja Bjelopera, 10. 4. 2014.

U subotu, 5.4.2014. u Pločama je održano 18. Međužupanijsko natjecanje mladih HCK .

Foto - galerija

U teoretskom dijelu natjecanja provjeravalo se znanje o Međunarodnom pokretu Crvenog križa, Hrvatskom Crvenom križu, međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima. U praktičnom djelu natjecanja ocjenjivale su se vještine iz pružanja prve pomoći.
     Cilj natjecanja je motivirati mlade osobe za humanitarno djelovanje u zajednici i popularizirati doktrinu pružanja prve pomoći među mlađom populacijom.
     U konkurenciji mladeži natjecalo se ukupno sedamnast ekipa, a Medicinska škola Dubrovnik osvojila je 3. mjesto. Ekipa Medicinske škole nastupila je u sastavu: Ana Butigan, Ana Oberan, Katija Kordić, Magdalena Jurković, Ana Gnječ i Marija Bilić, s mentoricom prof. Marijom Čupić.
     Izniman doprinos ovom natjecanju dali su članovi Kluba mladih GDCK- a Dubrovnik koji su sudjelovali u izradi ozljeda i rana za praktični dio.

Ana Butigan, 4.b