Karamazov i DSO u Dominikanaca

Autor: Vanja Bjelopera, 2. 5. 2016.

Učenici naše škole slušali su koncert majstora lutnje i gitare Edina Karamazova s Dubrovačkim simfonijskim orkestrom u crkvi sv. Dominika. Koncertom je ravnao maestro Tomislav Fačini.

Karamazov i Orkestar ovom prilikom su izveli djela Vivaldija, Sorkočevića, Parta i van Beethovena.

Inače, Karamazov je svjetsku pozornost stekao albumom "Songs From the Labyrinth", koji je 2006. godine snimio sa Stingom te koji je u samo tri mjeseca prodan u čak 3 milijuna primjeraka. Na njemu Karamazov na lutnji prati Stinga koji pjeva skladbe engleskog kompozitora Johna Dowlanda, iz 16. i 17. stoljeća.