Međunarodni dan sestrinstva

Autor: Vanja Bjelopera, 15. 5. 2016.

Povodom Međunarodnog dana sestrinstva učenici 5. B razreda Medicinske škole uz koordinaciju prof. Marije Čupić, organizirali su 11. svibnja  u DOC-u  Akciju u zajednici, za koju su se pripremali tjekom nastavne godine izrađujući na satovima Metodike zdravstvenoodgojni materijal.

Vrijedne učenice građanima su mjerile krvni tlak, djelile zdravstvenoodgojni materijal, poneki savjet, jabuku kao podsjetnik na zdravu prehranu i smješak kao zaštitni znak zvanja medicinske sestre za koje se školuju.

Akcija je održana pod geslom „Kad si medicinska sestra, znaš da ćeš svaki dan dotaknuti život ili da će život dotaknuti tebe" .... medicinska sestra to nije zanimanje već način života.