18. LJETNA ŠKOLA SEMEP-a, KOMIŽA 9. – 16. srpnja 2016.

Autor: Vanja Bjelopera, 2. 11. 2016.

18. ljetna škola SEMEPa-, KOMIŽA 9.-16. srpnja 2016.

Potaknuti znatiželjom i željom za edukacijom o povijesnim, kulturološkim, prirodnim, socijalnim, te ekološkim vrednotama na području Mediterana, odlučili smo se za sudjelovanje u projektu SEMEP (South-Eastern Mediterranean Environmental  Project). Naša škola, Medicinska škola Dubrovnik, već godinama sudjeluje u projektu pod vodstvom mr. sc. Marine Rudenjak- Lukenda, nacionalne koordinatorice SEMEP na području Republike Hrvatske, a možemo se pohvaliti  ravnateljicom naše škole.

SEMEP kao edukativni program, možemo pohvaliti, te našu pohvalu obrazložiti.

Tijekom pet dana sudjelovanja na 18. Ljetnoj školi SEMEP-a naučili smo kolika je vrijednost i bogadstvo pojedinih dijelova Hrvatske. Iako, kao učenici i nadamo se budući znanstvenici iz raznih prirodnih područja, često ne cijenimo važnost našega ekosustava, na SEMEP-u nam je ukazana njegova važnost, kroz mnoge kreativne radionice, izlete i obilazak Komiže, seminarske radove, kako učenika, tako i profesora iz mnogih dijelova Hrvatske, prezentacija projekta, pa i više. Mi smo predstavili projekt
            Na samom kraju, možemo reći kako nam je SEMEP bio jedno predivno iskustvo te pet dana provedenih s novim ljudima, a sve u cilju edukacije. Zahvaljujemo organizatorima Ljetne škole Marine Ništ, AZOO, i našoj ravnateljici. Posebne zahvale želimo uputiti našim mentoricama, Martini Mikulić i Sunčici Marčinko.
            Ovim putem ukazati i na želju za ponovnim sudjelovanjem na SEMEP-u, te uživanju u ljepotama Komiže.

Učenici Medicinske škole Dubrovnik, Stjepan Lonac i Anita Bošković

Mentorice Martina Mikulić i Sunčica Marčinko su vodile radionicu PRIRODNA KOZMETIKA s oduševljenjem i uspješno.

popis_2016.doc (82.50 KB)
ucenici.jpg (106.77 KB)