MEĐUNARODNI DAN SREDNJOŠKOLACA

Autor: Vanja Bjelopera, 22. 11. 2016.

MEĐUNARODNI DAN SREDNJOŠKOLACA

Vijeće za kulturu i znanost Dubrovačke biskupije pozvalo  je škole i učenički domovi na sudjelovanje u projektu Smotra radova učenika srednjih škola i učeničkih domova Dubrovačke biskupije, a povodom Europskog dana srednjoškolaca.

Srednjoškolci i njihovi mentori pokazali su istraživačke i umjetničke radove u četvrtak, 17. studenoga 2016., u Dvorani Ivana Pavla II., s početkom u 10 sati.

Smotrom se  promovirala kreativnost, znanje i zajedničko druženje, pod geslom: znanje se množi dijeljenjem!

Naša Škola predstavila se sljedećim radovima:

1. "How to eat healthy and save the planet?", Matej Vekić i Matej Vučićević; Mentorice: Marija Šiša i Marina Rudenjak – Lukenda s kojim smo sudjelovali na međunarodnom projektu Mladi i Mediteran, Francuska.

2.  "Dalmatinski nakit", Antonela Knežević, Antonela Hrga, Ivana Ostojić, Mihaela Kosjerina; Mentorice: Marija Čupić, Medicinska škola Dubrovnik i Antonia Žaja, Medicinska škola Šibenik

3. "Opasnosti flore i faune", Antonia Skelin i Franka Vrtiprah; Mentorica: Snežana Žaja, Medicinska škola Šibenik; Sara Ćelić i Eni Ereš; Mentorica: Marija Čupić, Medicinska škola Dubrovnik; Milica Sandić i Dunja Šijački; Mentorica: Vanja Injac, Srednja stručna škola “Miloš Crnjanski”, Kikinda

Radovi Dalmatinski nakit i Opasnosti flore i faune predstavljeni su u okviru E-medica

Navedene radove prezentirale su učenice 3. razreda, smjer medicinska sestra opće njege/medicinski tehničar opće njege: Mihaela Crepulja i Anđela Tošić.

Voditeljica: Ivana Obuljen