POPIS UDŽBENIKA

Popis udžbenika biti će objavljen u terminu od 16.8.-18.8.2017.

Eventualne nejasnoće oko udžbenika učenicima će objasniti predmetni profesori prvi tjedan nastave. Slijedno tome, nije potrebno žuriti s kupovinom istih.

DOSTAVA DOKUMENATA U SREDNJU ŠKOLU

Dostava dokumenata koji su uvijet za upisu u određeni program obrazovanja srednje škole (liječnička svjedodžba medicine rada i ostali dokumenti kojima su ostvarena dodatna prava za upis)  i dostava potpisanog obrasca o upisu u prvi razred srenje škole (upisnice)  koju je učenik upisao.

Od 13.07. - 19.07.2017. u vremenu od 9,00 - 13,00.

OBAVIJEST!! VAŽNO!!

Zbog najavljenog nestanka električne energije, 14.07.2017. (petak)  u razdoblju od 10:30 - 11:30, dostava dokumenata biti će u vremenu od 08:00 do 10:30 te od 11:30 do 14:00.

Zahvaljujemo na razumjevanju.

RASPORED ISPITA - DRUGI POPRAVNI ROK

17.8.2017.

HRVATSKI JEZIK - 8,00 pismeni; 10,00 usmeni

MATEMATIKA - 8,00 pismeni; 10,00 usmeni

ZDRAVSTVENA NJEGA KIRURŠKIH BOLESNIKA  - 9,00 usmeni

18.8.2017.

KEMIJA - 8,00 pismeni; 10,00 usmeni

Dubrovački srednjoškolci se okupili na večeri duhovne poezije

Večer duhovne poezije učenika dubrovačkih srednjih škola, posvećena Blaženoj Djevici Mariji, održana je u četvrtak 9. veljače, u dvorani Ivana Pavla II. u Dubrovniku.

Prvo mjesto stručnog žirija osvojila je Nina Marinko iz Medicinske škole pjesmom „Staše mati“ Slavka Mihalića, drugo mjesto Antonio Mustahinić iz Gimnazije Dubrovnik pjesmom „Kraljice Hrvata“ Stjepana Lice, a treće mjesto Lucija Stahor iz Biskupijske klasične gimnazije pjesmom „Balada o Gospinim pčelama“ Rajmunda Kuparea.

Prvo mjesto učeničkog žirija osvojila je Lidia Brajčić iz Biskupijske klasične gimnazije pjesmom „Neusporediva“ Božidara Prosenjaka, drugo mjesto Mihael Kipre iz Obrtničke i tehničke škole pjesmom „Zdravo Djevo čista“ nepoznatog autora, dok je treće mjesto osvojila Laura Klešković iz Medicinske škole pjesmom „Zdravo Marijo“ Jeronima Kornera.

Osim nagrađenih, nastupili su i sljedeći učenici: iz Dubrovačke privatne gimnazije Vesna Palčok pjesmom „Gospa Marija“ Antuna Gustava Matoša i Ana Karla Franić pjesmom „Balada o Gospinim pčelama“ Rajmunda Kuparea, iz Ekonomske i trgovačke škola Vanessa Kamić ulomkom iz pjesme „Verši od začeća BDM“ Tome Babića, iz Gimnazije Dubrovnik Romana Dominiković pjesmom „Ave Maria“ Vladimira Nazora, iz Obrtničke i tehničke škole Antonela Đuraš pjesmom „Ljiljane bijeli“ nepoznatog autora, iz Pomorsko tehničke škole Baldo Puljizević pjesmom „Gospa Marija“ Antuna Gustava Matoša, iz Turističke i ugostiteljske škole Antoneta Mihaica pjesmom „Pjesma Mariji“ Antuna Matoševića i Paulina Šošić pjesmom „Marijo, o Blažena“ Ivanke Brađaševiće, te iz Umjetničke škole Luke Sorkočevića Emanuela Trostmann svojom vlastitom pjesmom „Kroz neprekidne njene vjeđe“.

U natjecanju je sudjelovalo svih devet dubrovačkih srednjih škola, s po jednim ili dvoje natjecatelja. Također, iz svake škole je sudjelovalo po pet učenika u ulozi žirija, te je to bio učenički žiri od čak 45 učenika. Stručni žiri je bio u sljedećem sastavu: Milka Macan, prof. hrvatskog jezika i književnosti i francuskog jezika, Ivana Obradović, prof. hrvatskog jezika i književnosti i talijanskog jezika, te dr. Stanko Krnjić, pjesnik i autor više zbirki poezije

Nagrade je učenicima uručio pročelnik Katehetskog ureda mr. don Marinko Šljivić koji je kazao da zna da nije popularno ovo na što se mladi ovu večer odlučili, te im je upravo zato zahvalio što su se okupili u ovako velikom broju. Istaknuo je da u ovoj večeri, u kojoj dolaze pred Mariju, zapravo se zajedno s njom okreću samome Isusu Kristu. Podsjetio ih je da se nalaze u dvorani Ivana Pavla II., te istaknuo njegovu izraženu pobožnost Djevici Mariji. Otkrio je i motiv zbog kojeg je ova večer posvećena upravo Blaženoj Djevici Mariji, a to je 100. godišnjica Gospinih ukazanja u Fatimi.

U glazbenom dijelu večeri nastupili su: Marija Kiridžija (vokalna izvedba) iz Medicinske škole, Anamarija Sršen (gitara) iz Biskupijske klasične gimnazije, te Laura Marić (violina) i Roko Barišić (klarinet) iz Gimnazije Dubrovnik.

Moderator večeri je bio dr. Joško Mikuš. Program je održan u organizaciji Vijeća za katehizaciju i novu evangelizaciju, te Katehetskog ureda Dubrovačke biskupije.

Pogledajte galeriju slika.

objavio: Vanja Bjelopera   datum: 12. 2. 2017.

UPIS U SREDNJU ŠKOLU

Danas, 13.7.2017., upisnice i ostala dokumentacija će se zaprimati u vremenu od 12,00-15,00.

OBAVIJEST - UČENIČKI SERVIS

Zbog najavljenog nestanka struje, u petak 14.7.2017.  u vremenu od 10.30-11.30 učenički servis neće raditi.

Natječaj za upis 2017./2018.

Svjedodžbu medicine rada potrebno donijeti u Medicinsku školu Dubrovnik prilikom upisa.

NATJECAJ ZA UPIS U SS 2017.-2018.doc

KUĆNI RED
KUCNI RED .docx

« Kolovoz 2017 »

Sviđa li vam se web naše škole?