DAN BOLESNIKA

Svjetski dan bolesnika obilježava se 11. veljače, a utemeljio ga je papa Ivan  Pavao II. prije 25 godina kako bi se o potrebama i pravima bolesnika senzibilizirala javnost te kako bi im se osigurali najbolji uvjeti liječenja i njege. Ove godine Dan se obilježava uz poruku sv. oca Franje: Velika mi djela učini Svesilni (Lk 1, 49).

Učenici Medicinske škole i kolegice sudjelovali su u aktivnostima ispred Sponze vezano za rano otkrivanje i prevenciju hipertenzije te šećerne bolesti mjerenjem arterijskog tlaka te mjerenje glukoze u krvi.

Sudjelovali smo su u promoviranju zdravog načina prehrane dijeleći jabuke iz eko uzgoja.

Iznenađeni smo velikim odazivom ljudi i dojmovi su im jako pozitivni. Najviše su zadovoljni korisnici, iznenađeni ovom humanom akcijom.

Korisnici i učenici se vesele skorom sličnom projektu.

objavio: Vanja Bjelopera   datum: 15. 2. 2017.

DOKUMENTI ŠKOLE