OBRANA ZAVRŠNOG RADA 5.B
OBRANA ZAVRSNOG RADA 5.b.docx

OBRANA ZAVRŠNOG RADA 4.A
Raspored Obrane maturalnog rada.docx

Natječaj za upis 2017./2018.

Svjedodžbu medicine rada potrebno donijeti u Medicinsku školu Dubrovnik prilikom upisa.

NATJECAJ ZA UPIS U SS 2017.-2018.doc

Stručno interaktivno predavanje za učenike 5. b razreda

Tijekom veljače u dogovoru sa  pomoćnicom ravnatelja za sestrinstvo Kristinom Muhoberac za učenike V. b razreda Medicinske škole Dubrovnik organizirana su stručna interaktivna predavanja.

Učenici smjera medicinska sestra – medicinski tehničar slušali su predavanja o organizaciji  zdravstvene zaštite u Bolnici, o prednostima stručnog bilježenja sestrinske dokumentacije, ostvarivanju  odobrenja za samostalni rad, nadležnostima i pravima Hrvatske komore medicinskih sestara, važnosti kontrole i prevencije bolničkih infekcija u OB Dubrovnik, novim pristupima u sestrinskoj skrbi JIL-a.

Velikim brojem pitanja upućenih predavačima učenici su potvrdili značaj održavanja ovakvih interaktivnih predavanja .

Važno je napomenuti da su ova predavanja  važna kao smjernice budućim medicinskim sestrama i tehničarima zdravstvene njege, koji se prema novom Kurikulumu  školuju za to odgovorno zvanje u petogodišnjem programu, za samostalni rad neposredno nakon završetka  obrazovanja ili za nastavak školovanja na studiju sestrinstva .

Predavanja su održali: Kristina Muhoberac  dipl. med.techn., pomoćnica ravnatelja za sestrinstvo OB Dubrovnik, Snježana Busančić, bacc.med.techn. predsjednica  Županijske podružnice HKMs-a, Marija Kalogjera, bacc.med.techn. voditeljica Službe za kontrolu bolničkih infekcija u OB Dubrovnik, Niko Car, mag. med.techn., glavni tehničar u Službi za anesteziju i reanimaciju OB Dubrovnik.

Predavanja je organizirala i osmislila Marija Čupić, mag.med.techn. nastavnica u Medicinskoj školi.

objavio: Vanja Bjelopera   datum: 3. 3. 2017.

« Lipanj 2017 »

Sviđa li vam se web naše škole?