OBRANA ZAVRŠNOG RADA 5.B
OBRANA ZAVRSNOG RADA 5.b.docx

OBRANA ZAVRŠNOG RADA 4.A
Raspored Obrane maturalnog rada.docx

Natječaj za upis 2017./2018.

Svjedodžbu medicine rada potrebno donijeti u Medicinsku školu Dubrovnik prilikom upisa.

NATJECAJ ZA UPIS U SS 2017.-2018.doc

Dan škole, 7. travnja 2017.

Prva skupština Svjetske zdravstvene organizacije (WHO) održana je 7. travnja 1948., a od 1950. taj dan počeo se obilježavati kao Svjetski dan zdravlja.

Odlukom naše ravnateljice Marine Rudenjak – Lukenda ovaj dan obilježava se već desetak godina i kao Dan škole.

Nakon prošlogodišnje prve, po mnogima i nezaboravne vanjske proslave Dana škole, koja je u cjelosti bila posvećena Godini sv. Vlaha, ovogodišnju smo proslavu, po zamisli profesora Mladena Kristića, osmislili edukativnom šetnjom od parka Gradac i Danača, preko Kolorine, do Lovrijenca.

Nakon već tradicionalne mise u crkvi sv. Vlaha koju je predvodio svima nam dragi don Toma Lučić, mnoštvo učenika i djelatnika naše škole okupilo se po prohladnom vremenu kod fontane parka Gradac, gdje je profesor Kristić pozdravio nazočne, čestitao Dan škole i predstavio način ovogodišnje proslave.

Zatim su naši profesori: Miranda Ćaveliš, Marija Čupić, Barbara Begović, Martina Mikulić, Ana Jasprica Duper, Ivana Obuljen, Marija Šiša, Helena Barišić i Mladem Kristić svatko na svoj način i kroz svoje nastavno područje bili zanimljivi vodiči na ovoj kratkoj, ali zanimljivoj i poučnoj šetnji.

Učenici viših razreda smjera medicinskih sestara/tehničara: Mihael Matić, Ivan Andrović, Petra Vukšić, Marko Dragojević, Dragica Ćorić i Anđela Franić izveli su na latinskom jeziku zanimljiv prikaz srednjovjekovnog pregleda oboljelih od kuge na nekadašnjem ulazu u karantenu na Dančama. Na istom mjestu učenica Lucija Rodin upoznala nas je s nastankom, simptomima i liječenjem same bolesti.

U atriju tvrđave Lovrijenac učenik Josip Markić čitao je „All the world is stage“ iz Shekespearove pastorale As you like it.

U veličanstvenom ambijentu tvrđave učenici: Antea Puljić, Laura Klešković, Fran Glasnović i Josip Markić izveli su prigodni recital pjesama o Gradu iz djela Ivana Gundulića i Marija Nardellija.

Na kraju smo se svi družili uz razglas učenika Joza Boškovića na gornjoj taraci tvrđave, uživajući u nezaboravbom pogledu na „Grad izabran među gradovima“. Odahnuli smo od užurbane svakodnevice, a udahnuli pregršt ove očaravajuće i nesvakidašnje ljepote.

Da nam je doista bilo poučno i zabavno svjedoči i jedan stariji bračni par koji nam se spontano pridružio, prateći naš program od početka do kraja.

Do idućeg Dana škole!

Mladen Kristić, prof.

objavio: Vanja Bjelopera   datum: 22. 5. 2017.

« Lipanj 2017 »

Sviđa li vam se web naše škole?