Učenice iz doma

Autor: Marijana Vekarić, 5. 12. 2008.

Mnogo je učenica došlo u našu školu iz drugih gradova. Veliki broj njih sada živi u
Ženskom učeničkom domu Svete Marije Krucifikse. Evo što su one napisale o svome novom domu.....

Život u učeničkom domu

Mi stanujemo u sv.Marije Krucifikse. Želimo vam dočarati život sa svojim vršnjacima izvan svoje obitelji. U domu nas ima oko 70-ak i osjećamo se kao kod svoje kuće .Odgajatelji se brinu o školi, našim izlascima…Pružaju nam ljubav i toplinu koja nam je potrebna. Pružaju nam sve u domu, razne aktivnost, idemo na duhovne obnove u razne gradove svake godine.Sklapamo prijateljstva koja bi mogla potrajati i nakon izlaska iz doma i škole. Što se tiće nove sredine, u početku nam je bilo teško priviknuti se na život u novom gradu, među novim ljudima, daleko od svojih prijatelja, od svoje obitelji. Najteže nam je palo što smo daleko od svoje obitelji i prijatelja, sada nam je puno lakše jer smo zreliji i tu smo već 3 godine, pa smo se privikle. Iako mnogi kritiziraju naš dom,jer se ipak radi o domu gdje su časne glavne, moramo vam reći da to nije tako strašno jer nam je dom na velikom nivou i proglašen je najurednijim u hrvatskoj. Dosta cura nakon srednje škole ide na fakultete, i to govori puno o našem domu u kojem vlada rad, red i disciplina. Maturantice u domu dobivaju veliki, dirljivi, emocionalni oproštaj, gdje bude puno suza, jer im se teško rastati od odgajatelja i ostalih učenica u domu nakon 4 godine. Pozivamo vas na jedan dan u našem domu da se uvjerite u to.

Mira,Ivana,Sara------3.b