Terenska nastava KBC Zagreb

Autor: Vanja Bjelopera, 30. 10. 2018.

Učenici 3.b i 5.b razreda Medicinske škole Dubrovnik imali su terensku nastavu u organizaciji svojih nastavnika: Jelene Dominiković, bacc.  sestrinstva, dr. med  Šime Karađole, dr. Med. Lane Ferizović-Karađole i Sunčice Marčinko u okviru „Europskog dana darivanja organa“. Učenici su imali priliku upoznati se za bitnim značajkama vezanim za trasplantaciju organa. Posjetili su Klinički bolnički centar Rebro i Jordanovac u sklopu KBC Zagreb, gdje su ih uposlenici kliničkog centra upoznali sa organizacijom rada kardiologije i pulmologije. Sljedeći dan proveli su u prirodnim ljepotama jezera „Bundek“ gdje su posjetili „Kip života“  koji simbolizira darivanje pozitivne energije, misli i predstavlja sam čin darivanja organa jedne osobe drugoj. Udruga „Inspiro“ , čija je naša nastavnica Jelena Dominiković članica, kao pozitivan primjer uspješne trasplantacije pluća, bila je organizator  „ 27 Zagrebačkog maratona“ na kojem su sudjelovali i naši učenici koji su kao pravi „maratonci“ istrčali svoj počasni krug u ima osoba koje su trasplantirali pluća. Vratismo se u Dubrovnik sa pozitivnom energijom,  medaljom oko vrata  i  toplinom oko srca.