Terenska nastava Ravno

Autor: Vanja Bjelopera, 12. 11. 2018.

Učenici 5.b razreda Medicinske škole Dubrovnik  sa svojim nastavnicima strukovnih predmeta Majom Bender, mag. sestrinstva, Lucom Marić, bacc. sestrinsta, Šimom Karađole, dr.med i Lanom Ferizović- Karađole, dr.med  posjetili su Dom Zdravlja Ravno,  te Dom za stare i nemoćne Ravno, gdje su proveli ugodno vrijeme i upoznali se sa načinom rada ustanova i stručnim osobljem, te s njima razmijenili iskustva iz struke koje će im pomoći u njihovom budućem radu. Dr. med Jure Burić ih je očarao sa svojom pozitivnom energijom,  stručnošću i pristupom. Nakon stručnog dijela nastave iz medicinske grupe predmeta, proširili su znanje iz drugih predmeta: biologije, povijesti, zemljopisa,  posjetivši muzej i špilju Vjetrenica, gdje su ih očarale moći prirode: špilja sa svojim veličanstvenim sigama i jezerima i mnoštvom biorazličitih životinjskih vrsta. Velika čast bila je posjetiti rodno mjesto poznatog znanstvanika Ruđera Boškovića. Za kraj okrijepili su se u obližnjem restoranu Stanica gdje su uživali "svi okusni pupoljci " o kojima su učili na dijetetici. Veliko hvala gospođi Ružici Skaramuci koja nam je "širom otvorila vrata " ovako jednog "malog mjesta velikih ljudi".