KOME ZVONO ZVONI U MEDICINSKOJ ŠKOLI

Autor: Marijana Vekarić, 11. 12. 2008.

Kome zvono zvoni u Medicinskoj školi
   Kad se jednom odlučiš,nema to povratka.Posvetiš se tome i to odjednom postaje tvoje zanimanje.Tvoja svakodnevnica tako se brzo promijeni i počinješ gledati na svijet sasvim drukčije, nekako pun znanja i svijestan na koji način pomoći.Učenje ti se jednostavno podvuče pod kožu, želiš znati sve više i više.Želiš zapravo dodirnuti nešto sasvim humano u sebi...ustvari želiš pomoći.
    Na kraju osnovne škole misliš jesam li ja spreman za to? Pitaš se je li to stvarno za tebe,ali kad na kraju zbrojiš sve karte shvatiš da Medicinska stvarno i nije takav problem. Ima tu ljudi koji se upišu u školu samo zato jer nisu imali izbora, ima i onih koji se žale riješiti muka i učiti neke predmete samo dvije godine, ali ima ljudi koji istinski i s jakom željom u srcu znaju što žele biti.
Naša škola jest mala ,ali ugodno poziva sve koji ne znaju one tajne pravog medicinskog umijeća. Imamo mi i naše profesore koji muku muče s nama...hmmm...ali i mi s njima. I tako gledaš u žute zidove svaki dan i misliš da nikad nećeš uspijeti ostvariti onu svoju početnu želju, ali kad se nekako osvrneš za sobom shvatiš da te je ova škola ipak nešto naučila. Onda se sjetiš onih učenja:mišića, riječi iz latinskog, medicine...i nama ostalih drugih muka, ali nešto najljepše od svega ostanu ti u mislima one šetnje sa našim profesorom Kristićem, te riječima potpore naše drage ravnateljice.
I onda kad jednog dana zastaneš u liftu gledajući sebe ponosno što si uspio i pitat ćeš se kome sada zvono zvoni u našoj toploj školi, tko sad uči...šeta s profesorom...i muku muči...ne misleći da će jednog dana bit ponosan na sebe.

Nikolina Žmirak