EUROPSKI DAN SREDNJOŠKOLACA 2019.

Autor: Eldin Karamehmedović, 18. 11. 2019.

Dana 15.studenog 2019.  Medicinska škola Dubrovnik bila je sudionik četvrte Smotre radova učenika srednjih škola i učeničkih domova Dubrovačke biskupije, povodom Europskog dana srednjoškolaca.

Fotogalerija

U suradnji sa Vijećem za kulturu i znanost, pod geslom Znanje se množi dijeljenjem, srednjoškolci  i njihovi mentori promovirali su kreativnost, znanje i zajedničko druženje. Medicinsku školu Dubrovnik predstavili su mentori učeničkih projekata dr. Lana Ferizović-Karađole i dr. Šime Karađole s prezentacijom: „ Gdje smo bili, što smo radili 2018./2019. godine“. Predstavljena su tri projekta E medice: „ Cijepljenje da ili ne“ na kojem su radile učenice Laura Klešković  i Marija Buljan pod mentorstvom nastavnice Mihaele Tepšić, dipl.med tech.; „Intoksikacija komunikacijom“ autorice: Lare Bačić i Marije Okmažić  pod mentorstvom nastavnice Marije Čupić, mag. Med. tech., a projekt je prezentirala učenica Marija Buljan, te projekt  „Jedemo (ne ) zdravo u školi“ na kojem su radile učenice Anđela Tošić, Željka Mihaljević  i Gabrijela Stipanović  pod mentorstvom: dr. Lane Ferizović -Karađole i dr. Šime Karađole, a projekt su predstavile učenice: Anđela Tomović i Marija Mustapić. Učenički projekt SEMEPA „ Šuma liječi bolest spriječi“  radile su i predstavile učenice  Tina Martinović i Sara Mia Munitić pod mentorstvom dr. Lane Ferizović- Karađole i dr. Šime Karađole. Naša škola je nositelj i počasnog naziva Eko škola, te je predstavljen i projekt Eko škole:             „Informacija je tu što ćeš učiniti“, u kojem su učenice i mentori željeli podići svijest o važnosti odvajanja otpada. Autori ovog projekta su učenice Lucia Leonarda Oršulić, Mihaela Antolović, Tina Martinović i Sandra Rožić koje su sve to radile pod stručnim vodstvom mentorice nastavnice Barbare Begović, dipl.ing.

Zaista smo ponosni na sve učenike koji su sudjelovali u ovoj manifestaciji u okviru škole ili učeničkog doma prezentirajući različite izričaje poput filma, pjesme i primijenjene umjetnosti poput izrade nakita. Ovo je dokaz da je znanje doista moć i da ćemo sa velikim zadovoljstvom opet na smotru doći.