Terenska nastava za učenike 1.a i 1.b razreda

Autor: Eldin Karamehmedović, 3. 12. 2019.

Dana 29.11.2019. godine održana je terenska nastava iz predmeta Anatomija i fiziologija čovjeka u Muzeju osjeta u Splitu. Učenici 1.a i 1.b razreda Medicinske škole Dubrovnik pod pratnjom svojih nastavnika: Lane Ferizović-Karađole,dr.med, Ivice Čulara, prof. i Šime Karađole, dr.med imali su priliku doživjeti osjete na jedan poseban način.

Kako naš organizam reagira na vidne, slušne, mirisne podražaje doživjeli smo kroz zanimljive radionice. Isprobali smo čulo ravnoteže prelazeći preko mosta, čulo dodira ležeći na krevetu s bodljama i opipavajući predmete u kutiji bez gledanja. Koliko smo orijentirani u prostoru pokazali smo prolazeći kroz labirint ogledala. Gledali smo kroz kaleidoskop te napravili prigodne fotografije koje možete pogledati u fotogaleriji. Ostatak dana proveli smo u upoznavanju, druženju, pjesmi i kupovini poklona za nadolazeće blagdane. Kažu da se prvo zajedničko druženje najviše pamti, te se nadamo da će učenicima ostati u lijepom sjećanju.